Raw cuketové špagety s paradajkovou omáčkou

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Hlavné chody
Raw cuketové špagety s paradajkovou omáčkou
Ingrediencie:

2 stredne veľké cukety
5-6 namočených sušených paradajok
2 väčšie čerstvé paradajky
3 strúčiky cesnaku
bazalka
olivový olej
namočené kešu oriešky

Postup:

Cuketové špagety patria medzi klasiku jedál živej stravy. Principiálne majú bližšie k zeleninovému šalátu, než hlavnému jedlu.

  1. Najlepšie na cuketové špagety je spiralizér, pokiaľ ho nemáte, dá sa alternatívne cuketa zošikma postrúhať na hrubom strúhadle.
  2. Sušené paradajky, pokiaľ nie sú naložené v oleji, necháme namočiť a zmäknúť. Potom ich dohromady rozmixujeme s čerstvými paradajkami, cesnakom, čerstvou bazalkou a trochou kešu orieškov.
  3. “Špagety” poukladáme na tanier a zalejeme ich omáčkou z mixéra.
  4. Pre zlepšenie chuti a hlavne väčšiu sýtosť sa hodí “sezamedzaný”, kedy sa zmiešajú v pomere 3:1 pomleté sezamové semienka s lahôdkovým droždím a štipkou soli.
Počet porcií:
1 porcie
Doba prípravy:
20 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.