G21

Česká firma G21 sa špecializuje na kuchynské spotrebiče. Ich hlavnou doménou je trojica dôležitých prístrojov do každej zdravej kuchyne – výkonné mixéry, šnekové odšťavovače a tiež sušičky (nielen) na ovocie. Sám ich pomocníkov pravidelne využívam: mixér Perfect Smoothie mám už bezmála 5 rokov a využívam ho niekoľkokrát týždenne. Vyskúšal som aj ich sušičku G21 Harmony (dnes ju nahrádza ľahko inovovaný typ G21 Mistral), ktorú som neskôr nahradil menším typom G21 Breezer. Poďme si predstaviť hlavné kone stajne G21:

Mixéry

Ako si vybrať mixér? Ak ste nenároční, môžete si vybrať sadu G21 Vitalstick Pro. Tá obsahuje ručný mixér s výkonom 800 W a tyčovými nástavcami na bežné mixovanie a hladké pyré, metličkou na sneh a tiež prídavnú nádobu s “S” nožom. Hodí sa na krémovú polievku, nátierku alebo nasekanie zeleniny. Ale ak chcete mixovať rastlinné mlieka, orieškové a semienkové múky, skvele hladké nátierky, zmrzlinu zo mrazeného ovocia alebo domáce orieškové a semienkové maslá, jednoznačne odporúčam výkonný stolný mixér.

To všetko zvládne mixér G21 Perfection, ktorý nadväzuje na úspešný model Perfect Smoothie, ktorý je za zníženú cenu stále v ponuke. Jeho výhodou je aj možnosť dokúpiť druhú, menšiu nádobu, ktorú oceníte predovšetkým na nátierky. Nároční užívatelia potom ocenia rad G21 Experience, ktorý má navyše ešte odhlučňovací kryt pre tiché mixovanie a tiež možnosť prednastavených aj vlastných programov.

Sušičky (nielen) ovocia

Možno si, hovoríte, že sušička na ovocie je pomerne zvyšným pomocníkom. Bežne dostupné sušičky s plastovými plátmi, ktoré sa nakladajú na seba, sú určené predovšetkým na sušené ovocie, zeleninu, huby alebo bylinky. Medzi ne patrí aj cenovo dostupná a hojne predávaná sušička ovocia G21 Paradiso.

Profesionálnejšie nástroje ale ponúkajú oveľa viac muziky. Je to vďaka tomu, že ventilátor býva umiestnený zvisle a tým dochádza k rovnomernejšiemu sušeniu. Navyše ponúka väčší rozsah teplôt (vrátane 35 ° C a 40 ° C, podľa konceptu raw stravy). A hlavná výhoda: pláty bývajú vysúvacie, takže môžete spodnú časť sušičky uvoľniť a vyskladať do nej napríklad poháre s jogurtom. Pri najnižšej teplote môžete sušičku využiť aj ako inkubátor na tempeh. G21 navyše prišli s pevnou nerezovou konštrukciou a praktickými a takmer nezničiteľnými kovovými roštmi.

Na ne môžete napnúť aj papier na pečenie a nasušiť si ľanové krekry, obilné placky alebo orechové a semienkové burgre. Vďaka dokúpiteľným silikónovým vložkám potom môžete sušiť aj tekuté zmesi, napríklad jablčné rolky alebo banánové palacinky. Sušičky G21 Breezer a G21 Mistral ponúkajú prakticky zhodné funkcie. Breezer má 6 plátov, je kompaktnejší a svoje miesto si nájdete aj v menšej kuchyni. Mistral má väčší pôdorys a hneď 10 plátov a ocenia ju predovšetkým tí, ktorí majú veľkú záhradku či ovocný sad av domácnosti veľa hladných krkov 🙂

Odšťavovače

Či chcete odšťavovač? Možno vás prekvapí, že aj ony vedia oveľa viac než len šťavu. G21 Emotion je zvislý šnekový odšťavovač zotrami sitami: 1) jemné sitko na výrobu džúsu s nízkym obsahom dužiny, 2) sitko s väčšími okami na hustý džús s väčším obsahom dužiny a 3) nástavcom na výrobu domácej ovocnej zmr .

Odšťavovač G21 Gracioso horizontal je potom multifunkčný hrdina. Jeho keramický slimák totiž nezvláda len šťavy z tvrdej zeleniny i mäkkého ovocia s veľkou výťažnosťou. So špeciálnym nástavcom ho ale môžete využiť ako praktický mlynček, na jednoduchú výrobu orieškových masiel (mixérom predsa len dávajú zabrať) alebo opäť na zmrzliny a sorbety zo mrazeného ovocia. Odšťavovač sa navyše ľahko zostavuje a opäť demontuje a údržba a čistenie je skutočne jednoduché.

Získajte 10% zľavu s kódom VEGMANIA

Spoločnosť G21 sa okrem vysokej kvality svojich prístrojov môže pochváliť aj skvelým servisom (vyskúšal som ho osobne) a pokiaľ si ich spotrebiče kúpite priamo vo firemnom e-shope https://www.epenta.sk/g21, získate predĺženú záruku na 2 + 2 roky. S kódom VEGMANIA získate 10% zľavu na celý ich sortiment (zadajte ju v nákupnom košíku do políčka pre zľavový kód v rámci odoslania objednávky.