Seitanový guláš a cuketové placky

Recept pridal/a: Silvie Zemková
Druh jedla: Hlavné chody
Seitanový guláš a cuketové placky
Postup:

Guláš – seitan špeciál namarinujeme pár hodín v zmesi oleja, čierneho piva, cesnaku, mletej papriky a soli. Na oleji osmažíme cibuľku do zlatista, pridáme seitan aj s marinádou, osolíme, pridáme nové korenie, bobkový list, korenie, mletú rascu, zalejeme zeleninovým vývarom, zahustíme a povaríme.

Placky – nastrúhame strednú cuketu a vytlačíme z nej vodu, pridáme 4 lyžice kukuričnej múky, 2 lyžice hladkej múky, lyžicu solamylu rozmiešaného v troške vody, kvapku oleja, 2 lyžice lahôdkového droždia, pažítku, soľ, korenie a mletú rascu. Vytvoríme placky, ktoré vyprážame z oboch strán.

Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.