Thajské curry s baklažánom a sójovými kostkami

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Thajská kuchyňa
Druh jedla: Hlavné chody
Thajské vegan curry so sójovými kockami
Ingrediencie:

balenie sójových kociek (100g)
stredne veľká cibuľa
2 lyžice červené curry pasty
veľká plechovka kokosového mlieka
2 strúčiky cesnaku
lyžicu trstinového cukru
menší baklažán
zelené fazuľky
rôzne farebné papriky
1 chilli papričku
šťava z polovice citróna
niekoľko lístkov čerstvej bazalky

Postup:

Balenie sójových kociek uvarte 10 minút v 0,75 litra zeleninového bujónu, alebo pripravte už deň vopred podľa univerzálneho návodu na prípravu sójového mäsa.

Na troche oleja nechajte vo väčšom hrnci zosklovatieť cibuľu nakrájanú na pulkolečka, potom pridať a nechať rozvoňať curry pastu a plechovku kokosového mlieka.

Uveďte do varu a pridajte postupne cesnak, trstinový cukor, baklažán pokrájaný na väčšie kocky, prepolené fazuľky (čerstvé alebo mrazené).

Nechajte variť štvrť hodiny, pridajte šťavu z polovice limetky, bazalku, scedenej sójovej kocky a nechať ešte chvíľu povariť. Vhodná príloha je jazmínová ryža.

Počet porcií:
2 porcie
Doba prípravy:
45 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.