Čirokové rizoto s tempehom

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Hlavné chody
Čirokové rizoto s tempehom
Ingrediencie:

1 hrnček suchého čiroku
1 balenie ochuteného tempehu (údený, vyprážaný…)
pol menšie cukety
pol menšieho póru
paprika
cibuľa

Postup:

Núdza naučila Dalibora hústi a núdzne domáce zásoby ryže ma konečne donútili vyskúšať čirok, ktorý sa mi v špajze bez úžitku váľal snáď štvrť roka. Čirok patrí medzi obilniny, neobsahuje lepok a chuťovo by som ho popísal niekde medzi guľatozrnou ryžou, jačmennými kropami a pšenom. Jeho príprava je podobná ako u ostatných obilnín. To znamená – uvarte ho v dvojnásobnom množstve osolenej vody, hotový je za cca 20 minút.

Medzitým som v hlbokej panvici osmažil nadrobno nakrájanú cibuľu. Akonáhle začínala zlátnuť, pridal som na menšie kocky pokrájaný tempeh a zeleninu (v mojom prípade cuketu, mrkvu, papriku, pór). Pár minút som všetko nechal restovať, potom som pridal uvarený cirok, zľahka podlial vodou, zľahka prisolil a za stáleho miešania nechal ešte dve minúty spojiť chute dohromady.

Počet porcií:
2 porcie
Doba prípravy:
25 minút
Tagy:
Čirok Tempeh
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.