Raw marhuľový domček

Recept pridal/a: Mirka Slámová
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Dezerty
Raw meruňkový domeček
Ingrediencie:

marhule nesírené, ideálne bio
hrozienka nesírené, ideálne bio
banány sušené alebo čerstvé
pohánka
vlašské orechy

Postup:

Večer vopred namočíte do vody pohánku, rovnako tak vlašské orechy, sušené marhule a hrozienka. Namočenú pohánku rozdrvíte v mixéri spolu s namočenými vlašskými orechmi a pridáte tam sezam. Tým vytvoríte “cesto”. Namočené hrozienka a marhule tiež rozdrvíte v mixéri a budete ich potom používať ako náplň domčeka. A nakoniec banán, sušený alebo čerstvý, ten bude tvoriť základňu.

Použite formičku na osie úle, vysypete si ju zakaždým sezamom, natlačíte tam “cesto”, urobíte dierku, dáte dovnútra rozdrvené marhule s hrozienkami a celé to postavíte na banán. Na spodnú stranu čerstvého banánu môžete dať aj sezam, aby sa vám to nelepilo na tanier.

Počet porcií:
10 porcií
Doba prípravy:
30 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.