Raw banánové palacinky s ovocnou zmrzlinou

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Dezerty
Raw banánové palacinky s ovocnou zmrzlinou
Ingrediencie:

na 1 palacinku 2 zrelé banány
100 g mrazených bobúľ (čučoriedky, maliny, jahody)

Postup:

Banánová palacinka podľa zásad živej stravy je jednoduchá, budete ale na ňu potrebovať kvalitnú sušičku s rovnými plátmi. Zrelé banány olúpeme a rozmixujeme do hladka. Na jednu palacinku sú potrebné dva väčšie alebo tri menšie banány. Môžete ich prípadne nastaviť aj jablkami. Na plát sušičky rozprestrieme nepriľnavú podložku (väčšinou ich dostanete priamo k sušičke) a rozmixované banány na ne stierkou rovnomerne rozmastíme do tenkej vrsty. V sušičke ich sušíme (do max. 42 ° C) okolo 10 hodín. Potom idú ľahko zlúpnuť a prekvapia vás svojou pružnosťou.

Palacinky chutia oveľa lepšie, než na prvý pohľad vyzerajú. Môžete ich naplniť krémom (namočené a rozmixované kešu orechy s niečím sladkým), pokvapkať niektorým z rastlinných sirupov či inak ochutiť. Ja som k nim pripravil zmrzlinu z dvoch mrazených banánov a pol hrnčeka mrazeného lesného ovocia. Potrebovať budete opäť silnejší mixér, ktorý zvládne rozsekať zamrznuté ovocie. Po mixovaní zmrzlinu ihneď servírujeme, pretože sa rýchlo rozteká.

Počet porcií:
1 porcia
Doba prípravy:
10 minút + sušenie palaciniek
Tagy:
Banány
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.