Medovník s Oreo sušienkami

Recept pridal/a: Kristýna Petričková
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Dezerty
Medovník s Oreo sušienkami
Ingrediencie:

350g polohrubej múky
1 kypriaci prášok do perníka
120g trstinového cukru
30g holandského kakaa
1 zrelý banán
200ml rastlinného mlieka
150ml oleja
2 lyžice šťavy z citróna
cca 10ks Oreo sušienok
hrsť mrazeného lesného ovocia

Postup:
  1. Zapneme rúru na 180 stupňov.
  2. Do jednej misy dáme 350g preosiatej polohrubej múky s 1 kypriacim práškom do perníka. Pridáme 120g trstinového cukru a 30g kakaa. Premiešame.
  3. Do druhej misy roztlačíme 1 banán (poslúži ako náhrada za vajcia), 200ml rastlinného mlieka (použila som sójové), 150ml oleja a 2 lyžice šťavy z citróna. Premiešame a nalejeme k sypkým ingredienciám. Metličkou alebo šľahačom poriadne premiešame.
  4. Niekoľko Oreo sušienok nadrvíme v miske (použila som 7 sušienok a rozdrvila jednou metlou zo šľahača). Nasypeme do cesta a premiešame.
  5. Cesto vlejeme na olejom vymastený a hrubou múkou vysypaný plech.
  6. Pečieme cca 30 minút pri teplote 180 stupňov.

Tip 😉

Posypte cesto (predtým ako ho vložíte do rúry) mrazeným lesným ovocím. Niekoľko Oreo sušienok rozdeľte na štvrtiny av polovici pečenia ich napichajte nahor. Po upečení môžete perník krájať tak, aby každý štvorček mal hore jeden kúsok oreo sušienky.

Počet porcií:
1 plech (rozmery 35cm x 25cm)
Doba prípravy:
40 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.