Paradajková polievka

Recept pridal/a: redakce
Kuchyňa: Zeleninové jedlá
Druh jedla: Polievky
Paradajková polievka
Ingrediencie:

väčšia cibuľa cibuľa
400 g čerstvých paradajok (príp. plechovky)
5ks sušených paradajok (voliteľne)
zeleninový bujón
soľ a korenie
hrsť lístkov bazalky

Postup:

Paradajka patrí medzi polievkové klasiky. Za jej obľúbenosťou určite stojí aj fakt, že zrelé paradajky sú jedným z najlepších zdrojov onej piatej chuti, zvanej umami.

Príprava rajskej polievky nezaberie viac ako 20 minút. Na dvoch lyžiciach oleja speňte nadrobno pokrájanú cibuľu. Pridajte pokrájané paradajky (ak používate čerstvé, najskôr ich sparte a ošúpte), pol litra vody, zeleninový bujón (1 kocku alebo lyžicu sypkého) a osoľte. Výdatnejšiu chuť získate, ak pridáte niekoľko nadrobno pokrájaných sušených paradajok.

Varte zhruba štvrťhodinku a potom zmes rozmixujte ponorným mixérom a dochuťte bazalkou a čerstvo mletým čiernym korením.

Pokiaľ už sa vám klasika prejedla, vyskúšajte pikantnú thajskú paradajkovú polievku alebo delikatesnú polievku zo sušených paradajok.

Počet porcií:
3 porcie
Doba prípravy:
20 minút
Tagy:
Paradajky
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.