Cibuľová marmeláda

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Ostatné
Cibuľová marmeláda
Ingrediencie:

1 kg červenej cibule
4 lyžice repkového oleja
250 ml červeného vína
4 lyžice trstinového cukru
50 ml jablčného octu
1 lyžica ume octu

Postup:

Červenú cibuľu olúpeme a pokájame na tenké polmesiačiky. V hrnci rozohrejeme olej a pridáme naň cibuľu. Osvedčilo sa mi ju pridať najskôr polovicu, nechať ju ľahko zmäknúť a potom pridať druhú časť. Trvá to zhruba 10 – 15 minút podľa intenzity tepla. Pridáme cukor a necháme niekoľko minút prorestovať spoločne. Cibuľa pustí štávu a nie je ju potrebné toľko miešať.

Potom pridáme ocot, ume ocot a víno a necháme za zníženej teploty a občasného miešania prebublávať a zredukovať množstvo tekutiny, kým sa nevytvorí sirupová konzistencia. Trvá to zhruba pol hodiny. Ideálne je si ju pripraviť, pokiaľ práve trávite čas v kuchyni varením hlavného jedla.

Po skončení ešte horúcu cibuľu premiestnime do vyvarených pohárov, zaviečkujeme a necháme vychladnúť. Potom skladujeme v chladničke.

Cibuľovú marmeládu (alebo ak chcete čatní) môžete využiť na vylepšenie nátierok, k šošovke na kyslo, k kapuste, haluškám a podobne.

Počet porcií:
3-4 porcie
Doba prípravy:
45 minút
Tagy:
Cibuľa
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.