Hubové rizoto

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Hlavné chody
Hubové rizoto
Ingrediencie:

1 väčšia cibuľa
400g húb (ideálne hríbiky)
300g ryže
korenie: hubové korenie (usušené a pomleté huby), čierne korenie
olivový olej

Postup:

Cibuľu nakrájajte na drobno a nechajte smažiť na 3 lyžiciach olivového oleja. Akonáhle začne zlátnuť, pridajte ryžu a minútu spoločne opekajte. Zasypte lyžicou sypkého zeleninového bujónu a zalejte pol pohárom horúcej vody (alebo nechajte v horúcej vode rozpustiť kockový bujón). Ryžu miešajte a podľa potreby podlievajte.

Na vedľajšej platničke poduste pokrájané huby, podliate niekoľkými lyžicami vody. Akonáhle sa voda a pustená šťava z väčšej časti vstreba, prisypte drvenú rascu a prípadne hubové korenie.

Vo chvíli, keď už ryža začína mäknúť, do nej pridáme huby, podlejeme a premiešame, aby sa chute prepojili. Dusíme spoločne do úplného zmäknutia ryže. Vodou podlievame už len zľahka, škrob z ryže by mal vytvoriť ľahký krémový trak. Rizoto môžeme spestriť niekoľkými zľahka a na sucho opraženými vlašskými orechmi.

Počet porcií:
2 porcie
Doba prípravy:
30 minút
Tagy:
Huby Rizoto
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.