Quinoová kaša

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Raňajky
Quinoová kaše s ovoce
Ingrediencie:

1 menší hrnček quinoy
2,5 hrnčeka vody
ovocie
semienka na posypanie
voliteľne lyžička tekutého sladidla

Postup:

Quinoa na raňajky? Táto pseudoobilovina sa v množstve bielkovín môže merať s ovsenými vločkami, navyše má kompletnejšie spektrum esenciálnych aminokyselín. Ak sú vaše raňajky monotónne, dajte ju určite šancu.

Hrnček quinoi zalejeme 2,5 násobkom vody. Privedieme do varu a varíme 12 – 15 minút. Quinoa je spočiatku sypčí, pri dlhšom varení začne “kašovatieť”. Vypneme ju podľa konzistencie, ktorú chceme docieliť a necháme chvíľu vychladnúť.

Medzitým si očistíme a pripravíme ovocie (v tomto prípade banán a hruška). Quinú premiestnime do misky a hore pridáme pokrájané ovocie. Posypeme semienkami (sezamová zlepší vašu bilanciu vápnikov, chia alebo konopná zase omega-3 mastných kyselín), ale napríklad aj kokosom a podľa potreby dosladíme. Ja som použil melasu, ktorá je bohatá na množstvo minerálov, ako je napríklad železo.

Počet porcií:
2 porcie
Doba prípravy:
20 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.