Konopné mlieko

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Druh jedla: Nápoje
Konopné mlieko
Ingrediencie:

100 g nelúpaného konopného semienka
0,5 l čerstvej vody

Postup:

Menší hrnček konopných semienok zalejeme vo väčšej nádobe vodou a necháme cez noc napučať. Potom vodu vylejeme a pridáme čerstvú v pomere 1:3 (semienka/voda) a rozmixujeme na jemné voňavé mlieko. To ešte precedíme cez sitko a podľa chuti dosladíme – napríklad javorovým sirupom. Konopné mlieko obsahuje bielkoviny (vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín), celý rad vitamínov a minerálov a takmer ideálny pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín.

Použiť môžeme aj lúpané konopné semienko. Potom odpadá pracné cedenie, pretože na rozdiel od iných semienok nezostáva z lúpaného konopného semienka žiadna vláknitá hmota. Napriek tomu odporúčame aspoň rýchle preventívne precedenie, pretože lúpanie nie je vždy dokonalé a občas sa namiesto semienka nájde aj kus tvrdej šupky.

Počet porcií:
2 porcie
Doba prípravy:
5 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.