Banáno-špenátové smoothie

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Druh jedla: Nápoje
Banáno-špenátové smoothie s avokádem
Ingrediencie:

tri zrelé banány
dve hrsti baby špenátu
lyžička ľanových semienok
pomaranč
pohár vody

Postup:

Na tieto smoothies budeme potrebovať tri pekne zrelé banány (mali by mať už na šupke čierne bodky), jeden pomaranč, dve hrsti opláchnutého baby špenátu a pohár vody.

Najprv potrebujeme rozomlieť ľanové semienko, ktoré je skvelým zdrojom veľmi prospešných omega-3 mastných kyselín. Má ale veľmi pevnú šupku, ktorú treba narušiť, aby telo zo semienka získalo cenné látky. Predtým som vždy trochu semienka pomlel v mlynčeku na mak, dnes to zvládne behom chvíľky môj výkonný mixér. Semínom teda začínam a rozomelem ho.

Pridám baby špenát, na kúsky nalámané banány, pomaranč, zalejem vodou a nechám chvíľu pretočiť na menšie otáčky a potom pridám na rýchlosti. Vďaka pomaranču má smoothie príjemne kyselkavú chuť.

Počet porcií:
1-2 porcie
Doba prípravy:
5 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.