Ryžový nákyp s marhuľami

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Hlavné chody
Ryžový nákyp s marhuľami
Ingrediencie:

1 hrnček lepivého druhu ryže
2,5 hrnčeka vody
škorica podľa chuti
30 g hrozienok
100 g sušených marhúľ
sladidlo podľa chuti
hrsť lieskových orechov
2 jablká

Postup:

Nesírené sušené marhule pokrájame na štvrťky a spoločne s hrozienkami ich namočíme do pohára plného vody (tzv. sedmičky). Ideálne ich tak necháme napučať cez noc.

Voda vďaka tomu zosladne a nie je potom nutné používať toľko sladidla. Ryžu prepláchneme, pridáme zliatu vodu z namočeného ovocia, pridáme štipku škorice a všetko uvaríme do mäkka. Ryža bude ľahko krémovitá.

Do nej potom zamiešame namočené hrozienka a slivky a prípadne ešte dosladíme. Všetko riadne premiešame a navrstvíme do vopred pripravenej sklenenej zapekacej misy alebo do remosky. Hore nastrúhame dve jablká a posypeme nasekanými orechmi.

Pečieme na 180 ° C približne 30 minút.

Počet porcií:
2-3 porcie
Doba prípravy:
45 minút
Tagy:
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.