Hubová omáčka so sójovými kockami

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Česká kuchyňa
Druh jedla: Hlavné chody
Hubová omáčka so sójovými kockami
Ingrediencie:

Omáčka
väčšia cibuľa
pol balenia sójových kociek
300g húb (alebo cca 50g sušených)
50g sójových kociek
rastlinná smotana

knedle
vlažná voda
0,5kg polohrubej múky
10g droždia
kávová lyžička soli
menšia polievková lyžica cukru

Postup:

Omáčka
Sójové kocky uvaríme v silnejšom vývare (soľ, sójová omáčka, sypký zeleninový bujón) cca 15 minút. Nálev vylejeme a kocky vytlačíme. Na panvici osmažíme cibuľku do zlatohneda, pridáme nakrájané huby, ktoré čiastočne vydusíme. Zľahka zapriašame múkou, podlejeme horúcou vodou, osolíme, pridáme bobkový list a nové korenie a necháme zvoľna dusiť. Pridáme sójové kocky a necháme chute spojiť. Na záver zahustíme a zjemníme rastlinnou smotanou (v tomto prípade ovsená smotana Oatly).

Knedle
Do vlažnej vody nadrobíme droždie, pridáme cukor a necháme kvások vzísť. Do misy nasypeme polohrubú múku, pridáme kvások a pomaly prilievame vlažnú vodu. Vypracujeme tuhšie cesto, ktoré prípadne zmäkčíme trochou teplej vody. Knedle varíme zhruba dvadsať minút, v polovici doby ich otočíme.

Počet porcií:
2 porcie
Doba prípravy:
30 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.