Karfiolové placky

Recept pridal/a: vegi
Kuchyňa: Zeleninové jedlá
Druh jedla: Hlavné chody
Květákové placičky
Ingrediencie:

1 menší karfiol
soľ
2 hrnčeky strúhanky
2 hrnčeky polohrubej múky
2 lyžice Vajahitu alebo sójovej múky
1/2 hrnčeka oleja
pažítka
petržlenová vňať
mletá rasca
majorán
trochu curry pasty

Postup:

Karfiol rozdelíme na ružičky a uvaríme v malom množstve vody. Potom ho rozmixujeme (vody musí byť naozaj málo) a do vzniknutej kaše vmiešame všetky ďalšie ingrediencie. Množstvo strúhanky a múky môžeme upraviť, záleží na tom, aký sme mali veľký karfiol. Vznikne nám redšie cesto, ktoré by nemalo byť príliš hutné, ale mali by z neho ísť formovať silnejšie placky, ktoré skladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Na povrchu placiek vytvoríme nožom mriežku, aby sa pekne prepiekli. Pečieme na 180 °C, kým nie sú pekne do zlatista. Na výrobu placiek môžeme použiť aj inú zeleninu, napr. kaleráb alebo kel.

Počet porcií:
2-3 porcie
Doba prípravy:
60 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.