Polievka z červenej repy

Recept pridal/a: Michaela Pavlíková
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Polievky
Polievka z červenej repy
Ingrediencie:

väčšia cibuľa
2 mrkvy
pol menšie tekvica hokkaido
3 červené repy
1 petržlen
kúsok jablka
korenie: bobkový list, nové korenie, klinčeky
dochutenie: soľ, ume ocot

Postup:

Ak chcete polievku pripraviť, najprv orestujte nakrájanú cibuľu v hrnci s malým množstvom sezamového oleja a štipkou soli. Pridajte nakrájanú mrkvu, tekvicu hokkaidó, petržlen, červenú repu a malý kúsok jablka – pohrávajte sa s pomermi a zakaždým získate originál v závislosti na tom, ktorú zeleninu sa rozhodnete zdôrazniť.

Orestujte chvíľu spoločne, pridajte soľ a zalejte horúcou vodou, aby bola všetka zelenina ponorená. V tomto okamihu môžete pridať bobkový list, nové korenie a celé klinčeky.

Varíme pomaly pod pokrievkou po dobu 15-20 minút, kým zelenina nezmäkne a dochutíme ume octom. Vyberieme korenie a ponorným mixérom potom polievku rozmixujeme na hladký krém.

Na tanieri podávajte so zelenou oblohou, ako je napríklad nakrájaná čerstvá petržlenová vňať.

Počet porcií:
3 porcie
Doba prípravy:
30 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.