Rýchly kuskus s tempehom

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Hlavné chody
Rýchly kuskus s tempehom
Ingrediencie:

1 kocka tempehu
menšia cuketa
hrnček kuskusu
sušené paradajky
olej
soj

Postup:

Na panvici zľahka orestujeme na kocky nakrájaný tempeh (lepšie použiť vyprážaný alebo údený) a cuketu, osolíme, zasypeme hrnčekom kuskusu (vhodnejší je celozrnný) a zalejeme dvoma hrnčekmi horúcej vody. Premiešame a zhruba počas piatich minút sa voda vsiakne do kuskusu, podľa toho, či chceme vodnatejšie alebo suchšie jedlo buď stiahneme z ohňa alebo naopak miešame a necháme prebytočnú vodu vypariť. Počas varenia kuskusu sa do neho hodí pridať sušené paradajky – najmä ak vám niekde zostali tuhé suchšie kúsky, ktorým už nepomôže ani ten najlepší olej. Vo vode ale krásne zmäknú a dajú celému jedlu peknú farbu aj ľahko kyslastú chuť.

Počet porcií:
2 porcie
Doba prípravy:
20 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.