Vegánske zemiakové placky

Recept pridal/a: ilovetofu
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Hlavné chody
Vegánske zemiakové placky
Ingrediencie:

3 zemiaky
2 strúčiky cesnaku
zemiakový škrob
olej na vyprážanie
soľ
korenie
rasca
muškátový oriešok
majorán

zálievka
sójový jogurt
zelená vňať
soľ

Postup:

Najemno postrúhame zemiaky, cesnak, zahustíme zemiakovým škrobom a ochutíme soľou, majoránom, mletou rascou alebo muškátovým orieškom. Na panvičke rozohrejeme kvalitný olej na vyprážanie a zemiačiky vyprážame niekoľko minút z oboch strán.

Medzitým si pripravíme zálievku zo sójového jogurtu, ktorý osolíme a zmiešame so zelenou vňaťou, ktorú máme práve po ruke (petržlen, pažítka…). Na obrúsku necháme povysávať prebytočný olej a naservírujeme so zálievkou a nakrájanou zeleninou.

Pôvodný recept pochádza od populárneho nemeckého vegánskeho kuchára Attily Hildmanna, len cibuľu v ňom strieda našinci v zemiakoch určite viac šmakujúci cesnak.

Počet porcií:
1 porcie
Doba prípravy:
30 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.