Hrianky s paradajkovým tatarákom

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Česká kuchyňa
Druh jedla: Ostatné
Topinky s raw rajčatovým tatarákem a sezamezánem
Ingrediencie:

tataráček:
50g sušená rajčata
200g čerstvá rajčata
stroužek česneku
koření: bazalka, oregáno

sezamezán:
100g sezamové semínko
30g lahůdkové droždí
sůl
volitelně: 1/2 lžičky prášku ze sušené cibule

Postup:

Hrianky síce nepatria medzi zdravé potraviny, ale občas zostane doma zvyšok starého chleba a človeka chytí večer maškrtná. Raw tataráčik a sezamezán však nutričné ​​hodnoty vylepší priaznivejším smerom.

Tataráčik

Najlepšie v nožovom mixéri rozmixujeme sušené a čerstvé paradajky so strúčikom cesnaku a bylinkami (ideálna je čerstvá bazalka). Vhodnejšie sú suché sušené paradajky, pretože lepšie natiahnu šťavu z čerstvých paradajok a tataráčik bude hustejší. Pridať môžete lyžicu olivového oleja. Práve zmiešaním sušených a čerstvých paradajok môžete vyvážiť ich nevýraznú chuť v zimných mesiacoch. Tataráček môžete inovovať podľa toho, čo máme po ruke – trochu červenej papriky, balíček olív, mrkva a podobne, paradajky by však mali byť dominantné. Najchutnejšie je čerstvo pripravený.

Posypový sezamezán

Ako na to? Sezamové semienko zomelieme alebo zmixujeme v stolnom mixéri na jemnejší prášok, na tri diely pridáme zhruba jeden diel lahôdkového droždia, väčšiu štipku soli a poriadne premiešame. Zvyšok sezamezánu môžeme uchovať v pohári v chladničke a pridať ho do šalátov, cestovín alebo s ním posypať chleba s nátierkou.

Počet porcií:
2-3 porcie
Doba prípravy:
20 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.