Jablká s orieškovou polevou

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Raňajky
Jablka s oříškovou polevou
Ingrediencie:

2 – 3 větší jablka
50 mandlí
6-7 sušených vypeckovaných datlí
1 lžička ľanového semienka
1 lžíci karobu

Postup:

Keď som pred niekoľkými rokmi experimentoval so živou stravou, raňajkoval som väčšinou len ovocie. Celkom rýchlo som zhodil pekných pár kíl, ale čiastočne aj na úkor svalovej hmoty. A tiež som mával skoro po raňajkách znova hlad. Vyriešili to zelené smoothies, ale túžil som ešte po typovo odlišnom jedle. A tak som cez posyp pokrájaných jabĺk rozmixovaným makom došiel až k semienko-orieškovej poleve, ktorú môžete pripraviť v mnohých obmenách.

Tentokrát som do mixéra pridal malú hrsť namočených mandlí, lyžicu ľanového semienka (pridá omega3 mastné kyseliny a tiež polevu zahustí), 6-7 sušených datlí a lyžicu karobu. Najskôr som rozmixoval ľanové semienko na prášok, potom pridal ďalšie ingrediencie a vodu a rozmixoval všetko do hladka. Zalial tým na tanieri pokrájané jablká. Mňam!

Počet porcií:
1 porcia
Doba prípravy:
10 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.