Raw orieškové guličky

Recept pridal/a: Pavel Ovesný
Kuchyňa: Bezmäsité jedlá
Druh jedla: Dezerty
orechove-neotalky
Ingrediencie:

100g vykôstkované datle
100g oriešky (mandle, lieskové orechy)
kokos, sezam na obalenie

Postup:

Datle namočíme cez noc do vody, vodu ráno zlejeme (príp. necháme len trochu pre lepšie rozmixovanie) a rozmixujeme na lepivé “lekvár”. Orechy (pre lepšiu stráviteľnosť najlepšie aj namočené) rozmixujeme nahrubo. Zmiešame vo väčšej miske, odporúčam pridávať datle do orechov po menších dávkach a skúšať konzistenciu, ktorá by mala byť trochu tuhšia. Tvarujeme guličky, ktoré obaľujeme v kokose, sezamovom semienku alebo napríklad namletom maku.

Tip: Príliš datlí spôsobuje, že je potom zmes príliš mäkká a guličky zle držia tvar. Je potrebné cesto zahustiť napr. strúhaným kokosom, najideálnejšie potom trochou rozmixovaných ľanových semienok, ktoré skvele ťahajú vodu a po namočení sú výborným spojivom. Rovnako ako všetko ďalšie raw cukroví je dobré príliš neotáľať s konzumáciou.

Počet porcií:
5 porcií
Doba prípravy:
20 minút
Grizly.sk - potraviny pre zdravú cestu životom Zháňate orechy a semienka, strukoviny a obilniny? Na jednom mieste je spoločne so sušeným ovocím, orechovými masly a ďalším pestrým výberom zdravých potravín za férové ceny nájdete v e-shope Grizly.sk.

zisti viac

E-mailový obežník Vegmania.sk

Chcete dostávať užitočné tipy a triky z rastlinnej kuchyne alebo tematické recepty podľa ročných období do vašej pošty? Venujte mi e-mail a ja vám 1x do mesiaca napíšem.